AVR - Automatic Voltage Regulation

AVR, czyli Automatic Voltage Regulation jest to technologia samoczynnej regulacji napięcia. Technologia AVR stosowana jest w agregatach prądotwórczych, zasilaczach UPS (uninterruptible power supply). Dzięki zastosowaniu systemu stabilizacji AVR w agregatach można nimi zasilać domy jednorodzinne, można ich używać na kempingu czy działce rekreacyjnej. Prądnica z automatyczną regulacją AVR bezpiecznie współpracujące z urządzeniami elektronicznymi, jak komputer, sprzęt RTV, AGD. Agregaty z systemem AVR są pracują jako zasilanie awaryjne w firmie, sklepie czy punktach usługowych.

Jak działa system AVR

System automatycznej regulacji napięcia AVR stabilizuje napięcie wyjściowe, tak aby żadne podłączone urządzenie nie uszkodziło się podczas pracy z agregatem.

Agregat prądotwórczyAVR

Agregat z AVR jest wyposażony w prądnicę synchroniczną, generującą cały czas stabilne napięcie prądu, niezależnie od obciążenia. Do agregatu z funkcją AVR można bez problemu podłączyć urządzenia wyposażone w układy elektroniczne, bez obaw o ich uszkodzenie. Agregaty dostępne w ofercie REXXER posiadają system AVR. Przykładowo Agregat prądotwórczy 3 kW, Agregat 5kW, Agregat prądotwórczy 8kW.

Agregat prądotwórczy bez funkcji AVR

Jeśli agregat jest wyposażony w generator asynchroniczny (prądnicę), wtedy napięcie prądu na wyjściu może się wahać w znacznym stopniu i podłączone urządzenia (odbiorniki prądu) z układami elektronicznymi jest bardzo łatwo uszkodzić. agregatu prądotwórczego bez funkcji AVR można podłączyć bez problemu podłączyć urządzenia bez układów elektronicznych, które nie wymagają do pracy stabilnego napięcia prądu. Do agregatu prądotwórczego bez funkcji AVR można podłączyć zewnętrzny stabilizator napięcia i dopiero do stabilizatora podłączyć narzędzia z układami elektronicznymi, aby mieć pewność, że żadne z nich się nie uszkodzi.

Zobacz wszystkie agregaty prądotwórcze w ofercie sklepu REXXER.

Śledź nas na Facebooku